Har du et barn mellem 6 - 8 år, der elsker at danse og ikke kan stå stille, når musikken spiller? 💃🎶
På vores dansehold starter vi med det børnene kender og elsker – de populære MGP-hits. Her kan de danse løs, synge med og mærke glæden ved musikken.
Undervejs leger vi sjove gymnastik-relaterede lege, som giver energi, fællesskab og masser af grin. Legene hjælper børnene til at bruge kroppen på nye måder – og gør dansen endnu sjovere.
Vi bygger stille og roligt små danse-serier op, som er nemme at lære og sjove at vise frem. Børnene oplever, hvordan det føles at danse både alene og sammen med andre, og de finder hurtigt glæden i at være en del af et hold.
Hos os handler det ikke om at være perfekt, men om at have det sjovt, få sved på panden og dele glæden ved dans med andre børn. ✨
Vi glæder os til at se dig,
Trænerteamet