load time total: 1162 ms
load time database: 280 ms
load time sorting: 558 ms
Vis alle Få pladser Ledige Venteliste Udsolgt
Start tid Vis alle
Vis alle
Fra kl. 9
Fra kl. 10
Fra kl. 11
Fra kl. 12
Fra kl. 13
Fra kl. 14
Fra kl. 15
Fra kl. 16
Fra kl. 17
Fra kl. 18
Fra kl. 19
Fra kl. 20
Fra kl. 21
Vis alle
Vis alle
Vis alle
Vis alle
Instruktør Vis alle
Vis alle
resultater for
Mandag
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
TG Aspirant Piger - Forår (F90)
Kl. 16:00 - 17:30
Flere tider
Springhallen
6 - 8 år
FORÅR 2020 - TeamGym Aspirant Piger 6-8 år - Spring og Rytme uden konkurrence
TG Aspirant Drenge - Forår (F97)
Kl. 16:00 - 17:30
Flere tider
Springhallen
9 - 12 år
FORÅR 2020. TeamGym Aspirant drenge 9-12 år. Spring og rytme uden konkurrence.
TG Aspirant Drenge - Forår (F96)
Kl. 16:00 - 17:30
Flere tider
Springhallen
6 - 8 år
FORÅR 2020 - TeamGym Aspirant Forår - Drenge 6-8 år. Spring ...
Børnegymnastik 3-5 år (F09)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Motionssalen
3 - 5 år
FORÅR 2020 - Børn 3-5 år - Holdet er uden forældre
Børnegymnastik 4-6 år (F10)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Motionssalen
4 - 6 år
FORÅR 2020 - Børn 5-6 år - Holdet er uden forældre
TG Aspirant Piger - Forår (F91)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
9 - 10 år
FORÅR 2020 - TeamGym Aspirant Piger 9-10 år
TG Aspirant Piger - Forår (F92)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
11 - 15 år
FORÅR 2020 - TeamGym Aspirant piger 11-15 år
Få pladser
Spring Aspirant P og D - Forår (F93)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
11 - 15 år
FORÅR 2020 - Spring Aspirant Piger og Drenge - 11-15 år - Træner kun om mandagen
Idrætsgymnastik drenge 7-15 år (F56)
Kl. 18:00 - 19:00
Flere tider
Hal 4
6 - 15 år
FORÅR 2020 - Drenge 6-15 år - Efter de de første par træning...
Pilates - fortsætter (F71)
Kl. 18:05 - 19:20
Flere tider
Motionssalen
18 - 99 år
FORÅR 2020 - Pilates er et unikt, holdningskorrigerende træn...
ZUMBA ® (F81)
Kl. 18:30 - 19:30
Flere tider
Gymnastiksalen
18 - 99 år
FORÅR 2020 Bemærk at der ikke er træning mandag den 8. juni 2020
TeamGym - Junior (107)
Kl. 19:00 - 21:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
TeamGym Styrke (110)
Kl. 19:00 - 20:30
Flere tider
Styrkelokale
11 - 17 år
Dette hold er ekstra styrke for TeamGym juniordrenge - 16 ga...
Coretræning Mænd og Kvinder (F74)
Kl. 19:10 - 20:30
Flere tider
Hal 4
20 - 99 år
FORÅR 2020 - Instruktør Dorthe Østergaard kan kontaktes på m...
GrandPrix - Octavia Forår (F39)
Kl. 19:30 - 22:00
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
FORÅR 2020
GrandPrix - Senior - Octavia (039)
Kl. 19:30 - 22:00
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
Tirsdag
DGI SMART Hjernegymnastik (F75)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
SMART Training har som formål at forbedre hjernens kapacitet...
Motionsgymnastik (F76)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
Senior – Hold kroppen i gang (15 træningsgange) Holdet er f...
DGI SMART Hjernegymnastik (F77)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
SMART Training har som formål at forbedre hjernens kapacitet...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 1
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
GrandPrix - Tweens - Maliva (038)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Bybæksalen
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
Parkour (F23)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Hal 4
8 - 10 år
FORÅR 2020 - Holdet er for piger og drenge fra 8-10 år.
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ovi (037B)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
TeamGym - Micro (100)
Kl. 16:30 - 18:30
Flere tider
Gymnastiksalen
5 - 10 år
Ropeskipping Aspirant (F16)
Kl. 16:30 - 18:00
Flere tider
Drengesalen
8 - 16 år
Rope Skipping Aspirant er for dig, der har gået til sjipning...
Parkour (F24)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Hal 4
10 - 15 år
FORÅR 2020 - Holdet er for piger og drenge fra 10-15 år.
Fit for Life - Outdoor (F79)
Kl. 17:30 - 18:30
Flere tider
Motionssalen
18 - 99 år
FORÅR 2020 - Holdet vil være udendørs, når vejret tillader. ...
Ropeskipping-Konkurrence (017)
Kl. 18:00 - 20:00
Flere tider
Drengesalen
8 - 16 år
Konkurrenceholdet er som udgangspunkt et udtaget hold, hvilk...
Onsdag
TeamGym - Micro (100)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 3
5 - 10 år
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ovi (037B)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 1
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ami (037A)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 4
8 - 10 år
Træningsdage: Onsdag kl.16.00-18.30 Farum Arena, Hal 3 Søn...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 16:15 - 18:45
Flere tider
Springhallen
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 16:15 - 18:45
Flere tider
Springhallen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Grand Prix Aspirant (F37)
Kl. 16:30 - 18:00
Flere tider
Hal 4
9 - 13 år
FORÅR 2020 - Holdet er for 9-13 år
Grand Prix Aspirant (F36)
Kl. 16:30 - 18:00
Flere tider
Hal 4
6 - 9 år
FORÅR 2020 - Holdet er for 6-9 år
Pigespring 5-7 år (F44A)
Kl. 17:15 - 18:05
Flere tider
Motionssalen
5 - 7 år
FORÅR 2020 - Pigespring 5-7 år
Ropeskipping (F15)
Kl. 17:20 - 18:20
Flere tider
Drengesalen
6 - 14 år
FORÅR 2020
GrandPrix - Tweens - Maliva (038)
Kl. 18:30 - 21:00
Flere tider
Hal 3
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 18:30 - 21:00
Flere tider
Hal 3
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Pigespring 8-12 år (F49)
Kl. 18:30 - 19:20
Flere tider
Hal 4
8 - 12 år
FORÅR 2020 - Pigespring 8-12 år
TeamGym - Junior (107)
Kl. 18:45 - 21:15
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
Yoga Dynamisk Vinyasa (Power) (F85)
Kl. 19:00 - 20:20
Flere tider
Tumlesalen
15 - 99 år
FORÅR 2020 - Bemærk at der ikke er træning den 15. april 202...
Springhold 16+ (F58)
Kl. 20:00 - 22:00
Flere tider
Springhallen
16 - 30 år
FORÅR 2020 - Piger og drenge fra 16 år - Holdet træner samti...
Torsdag
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Gymnastiksalen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Rytmeboblerne (F30)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Motionssalen
5 - 7 år
FORÅR 2020 - Rytmeboblerne er for piger i alderen 5-7 år som...
TG Aspirant Drenge - Forår (F97)
Kl. 16:00 - 17:30
Flere tider
Hal 4
9 - 12 år
FORÅR 2020. TeamGym Aspirant drenge 9-12 år. Spring og rytme uden konkurrence.
Dans og rytme (F34)
Kl. 16:30 - 17:20
Flere tider
Drengesalen
7 - 9 år
FORÅR 2020 - Er du en danseglad pige mellem 7 og 9 år, så er...
TG Aspirant Piger - Forår (F91)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Hal 4
9 - 10 år
FORÅR 2020 - TeamGym Aspirant Piger 9-10 år
Få pladser
Teendance (F35)
Kl. 17:30 - 18:20
Flere tider
Drengesalen
10 - 13 år
FORÅR 2020 - Danse- og rytmeglade t(w)eens fra 10-13 år. Vi ...
TG Aspirant Piger - Forår (F92)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Hal 4
11 - 15 år
FORÅR 2020 - TeamGym Aspirant piger 11-15 år
GrandPrix - Senior - Octavia (039)
Kl. 18:30 - 21:30
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
GrandPrix - Octavia Forår (F39)
Kl. 18:30 - 21:30
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
FORÅR 2020
Lørdag
Forældre/voksen + Barn - Forår (F04V)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
Hal 4
18 - 99 år
FORÅR 2020 - Her skal du som voksen tillmelde dig, hvis du h...
Forældre/voksen + Barn - Forår (F004)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
Hal 4
2 - 3 år
FORÅR 2020 - Holdet er for børn 2-3 år - Forældre tilmeldes ...
TG Aspirant Piger - Forår (F90)
Kl. 09:30 - 11:30
Flere tider
Motionssalen
6 - 8 år
FORÅR 2020 - TeamGym Aspirant Piger 6-8 år - Spring og Rytme uden konkurrence
Forældre/voksen + Barn - Forår (F005)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
Hal 4
3 - 5 år
FORÅR 2020 - Holdet er for børn 3-5 år - Forældre tilmeldes ...
Forældre/voksen + Barn - Forår (F05V)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
Hal 4
18 - 99 år
FORÅR 2020 - Her skal du som voksen tillmelde dig, hvis du h...
Parkour - Forår - Udvalgte lør (F22)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
Hal 4
6 - 8 år
FORÅR 2020 - Lørdag den 09. maj 2020 (dagen efter St. Bededa...
Søndag
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ovi (037B)
Kl. 09:00 - 12:00
Flere tider
Hal 4
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
TeamGym - Micro (100)
Kl. 09:00 - 11:30
Flere tider
Springhallen
5 - 10 år
GrandPrix - Pige 12-14 år - En (037C)
Kl. 11:00 - 14:30
Flere tider
Hal 4
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Ropeskipping-Konkurrence (017)
Kl. 11:00 - 13:30
Flere tider
Bybækhallen
8 - 16 år
Konkurrenceholdet er som udgangspunkt et udtaget hold, hvilk...
GrandPrix - Mini 8-10 år - Ami (037A)
Kl. 11:00 - 13:30
Flere tider
Motionssalen
8 - 10 år
Træningsdage: Onsdag kl.16.00-18.30 Farum Arena, Hal 3 Søn...
Ropeskipping Aspirant (F16)
Kl. 11:00 - 12:00
Flere tider
Bybækhallen
8 - 16 år
Rope Skipping Aspirant er for dig, der har gået til sjipning...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 11:30 - 14:00
Flere tider
Springhallen
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 11:30 - 14:00
Flere tider
Springhallen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Grand Prix Aspirant (F36)
Kl. 12:00 - 13:30
Flere tider
Gymnastiksalen
6 - 9 år
FORÅR 2020 - Holdet er for 6-9 år
Grand Prix Aspirant (F37)
Kl. 12:00 - 13:30
Flere tider
Gymnastiksalen
9 - 13 år
FORÅR 2020 - Holdet er for 9-13 år
GrandPrix - Tweens - Maliva (038)
Kl. 14:00 - 17:00
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
TeamGym - Junior (107)
Kl. 14:00 - 16:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
GrandPrix - Octavia Forår (F39)
Kl. 14:30 - 17:00
Flere tider
Hal 4
14 - 16 år
FORÅR 2020
GrandPrix - Senior - Octavia (039)
Kl. 14:30 - 17:00
Flere tider
Hal 4
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
TeamGym Mix (111)
Kl. 16:30 - 17:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
DGI Landsdelshold 17+ (061)
Kl. 18:00 - 20:00
Flere tider
Springhallen
17 - 30 år
DGI Aspirant 17+ er et udtaget springhold, hvor du skal have...

I Farum Gymnastikforening har vi kvalitet i børnegymnastikken

Læs mere om indmeldelse

Kalender