load time total: 1196 ms
load time database: 253 ms
load time sorting: 575 ms
Vis alle Få pladser Ledige Venteliste Udsolgt
Start tid Vis alle
Vis alle
Fra kl. 9
Fra kl. 10
Fra kl. 11
Fra kl. 12
Fra kl. 13
Fra kl. 14
Fra kl. 15
Fra kl. 16
Fra kl. 17
Fra kl. 18
Fra kl. 19
Fra kl. 20
Fra kl. 21
Vis alle
Vis alle
Vis alle
Vis alle
Instruktør Vis alle
Vis alle
resultater for
Mandag
Pilates (070)
Kl. 10:00 - 11:15
Flere tider
Dansesalen
18 - 99 år
Dette hold er særligt beregnet for dem, der lider af ondt i ...
Få pladser
GrandPrix pige 12-14 år- Team (037C)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Idrætsgymnastik - Aspiranthold (057)
Kl. 16:00 - 18:00
Flere tider
hal 4
8 - 14 år
Kvindelig idrætsgymnastik (KIG-Konkurrence) er for piger, de...
TeamGym Aspirant Drenge (090D)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
Springhallen
6 - 8 år
Holdet for drenge i alderen 6-8 år , der har lyst til at træ...
Spring og Redskabsgymnastik (054)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
hal 4
5 - 7 år
Spring og redskab er et hold for piger I alderen 5-7år som k...
Børnegymnastik 3-5 år (009)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Motionssalen
3 - 5 år
Børn fra 3-5 år. Kom og vær med til gymnastik og leg, hvor v...
TeamGym Aspirant piger (090)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
Springhallen
6 - 8 år
Holdet for piger i alderen 6-8 år , der har lyst til at træn...
Få pladser
TeamGym Aspirant piger (091)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
Springhallen
9 - 10 år
Holdet for piger i alderen 9-10 år , der har lyst til at træ...
Spring og Redskabsgymnastik (055)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
hal 4
8 - 10 år
Spring og redskab er et hold for piger I alderen 8-10 år som...
Børnegymnastik 4-6 år (010)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Motionssalen
4 - 6 år
Børn 4-6 år. Uden forældre. Kom og vær med til gymnastik og ...
TeamGym Aspirant drenge 9-15år (094)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
9 - 15 år
TeamGym Aspirant drenge 9-15 år træner 2 gange om ugen. Hold...
TeamGym Aspirant piger (092)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
10 - 15 år
Spring-Rytme (TeamGym Aspirant) hold er holdet for piger fra...
Spring Aspirant Piger og Dreng (093)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
Springhallen
11 - 15 år
Holdet er for 11-15 årige piger og drenge, der har lyst ti...
Ryg- og Coretræning (072a)
Kl. 18:00 - 19:20
Flere tider
Tumlesal
20 - 99 år
Ryg- og Coretræning • Har du ondt i ryggen? • Ønsker du...
Idrætsgymnastik drenge 7-15 år (056)
Kl. 18:00 - 19:15
Flere tider
hal 4
7 - 15 år
Holdet er for dig der har lyst til at træne idrætsgymnastisk...
Pilates - fortsætter (071)
Kl. 18:05 - 19:20
Flere tider
Motionssalen
18 - 99 år
Pilates er et unikt, holdningskorrigerende træningssystem me...
ZUMBA ® (081)
Kl. 18:30 - 19:30
Flere tider
Gymnastiksalen
17 - 99 år
God musik, fed stemning, glæde, fedtforbrænding, muskeltræni...
TeamGym - Junior (107)
Kl. 19:00 - 21:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
Dette er et Juniorpige TeamGym (spring-rytmegymnastik) konku...
Få pladser
Grand Prix Senior Team Octavia (039)
Kl. 19:30 - 22:00
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
Coretræning Mænd og Kvinder (074)
Kl. 19:30 - 20:50
Flere tider
hal 4
25 - 99 år
Brug en time på selvforkælelse, hvor din hjerne får en velfo...
Tirsdag
DGI SMART Hjernegymnastik (075)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
“SMART Training - hold hjernen FIT" (15 træningsgange ) SMA...
Motionsgymnastik (076)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
Senior – Hold kroppen i gang ( 15 træningsgange) Holdet er ...
DGI SMART Hjernegymnastik (077)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
DGI “SMART Training - hold hjernen FIT" (15 træningsgange ) ...
Få pladser
Mixspring for drenge og piger (045)
Kl. 16:00 - 17:10
Flere tider
Motionssalen
6 - 9 år
Springgymnastik for piger og drenge i alder 6-9 år. Vi laver...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 1
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Parkour (023)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
hal 4
8 - 10 år
Holdet er for piger og drenge fra 8-10 år. Parkour handler ...
Få pladser
GrandPrix Mini 8-10 år/ Ovia (037B)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
Få pladser
Grand Prix - Tweens Team Maliv (038)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Bybæksalen
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
Ropeskipping Aspirant (016)
Kl. 16:30 - 18:00
Flere tider
Drengesalen
8 - 16 år
Rope Skipping Aspirant er for dig, der har gået til sjipning...
TeamGym - Micro (100)
Kl. 16:30 - 18:30
Flere tider
Gymnastiksalen
5 - 10 år
TeamGym (spring-rytmegymnastik) microhold for piger, som ger...
Få pladser
Parkour (024)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
hal 4
10 - 15 år
Holdet er for piger og drenge fra 10-15 år. Parkour handler ...
HIT Fit Dance (078)
Kl. 17:15 - 18:05
Flere tider
Motionssalen
17 - 99 år
Hit Fit Dance er for dig, der elsker at danse til fed musik....
Mixspring for drenge og piger (046)
Kl. 18:00 - 19:10
Flere tider
hal 4
7 - 10 år
Mixspring for begyndere og letøvede. Kontingentet indeholder...
Ropeskipping-Konkurrence (017)
Kl. 18:00 - 20:00
Flere tider
Drengesalen
8 - 16 år
Konkurrenceholdet er som udgangspunkt et udtaget hold, hvilk...
Fit for life (079)
Kl. 18:10 - 19:05
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
Holdet byder på en rigtig god omgang blandet fysisk træning ...
M/K stærke og seje (080)
Kl. 19:15 - 20:40
Flere tider
Motionssalen
20 - 99 år
Vil du forbede konditionen, styrke muskler og få ny energi t...
Mixspring for drenge og piger (047)
Kl. 19:20 - 20:30
Flere tider
hal 4
8 - 15 år
Mixspring - øvede Melder man sig til efter 1. november, ska...
Onsdag
GrandPrix Mini 8-10 år/ Amira (037A)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
hal 4
8 - 10 år
Træningsdage: Onsdag kl.16.00-18.30 Farum Arena, Hal 3 Søn...
Få pladser
GrandPrix Mini 8-10 år/ Ovia (037B)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Hal 1
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
TeamGym - Micro (100)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
hal 3
5 - 10 år
TeamGym (spring-rytmegymnastik) microhold for piger, som ger...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 16:15 - 18:45
Flere tider
Springhallen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 16:15 - 18:45
Flere tider
Springhallen
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Børnegymnastik 3-5 år (011)
Kl. 16:15 - 17:05
Flere tider
Motionssalen
3 - 5 år
Børn 3-5 år. Gennem leg vil vi på dette hold styrke børnenes...
Pigespring 6-8 år (044)
Kl. 17:15 - 18:05
Flere tider
Motionssalen
6 - 8 år
Ropeskipping (015)
Kl. 17:20 - 18:20
Flere tider
Drengesalen
6 - 14 år
Rope Skipping Begynder er for dig, der elsker at sjippe derh...
Pigespring 8-12 år (049)
Kl. 18:30 - 19:20
Flere tider
hal 4
8 - 12 år
Springgymnastik for piger 8-12 år.
Få pladser
Grand Prix - Tweens Team Maliv (038)
Kl. 18:30 - 21:00
Flere tider
hal 3
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
Få pladser
GrandPrix pige 12-14 år- Team (037C)
Kl. 18:30 - 21:00
Flere tider
hal 3
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
TeamGym - Junior (107)
Kl. 18:45 - 21:15
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
Dette er et Juniorpige TeamGym (spring-rytmegymnastik) konku...
Yoga Dynamisk Vinyasa (Power y (085)
Kl. 19:00 - 19:50
Flere tider
Tumlesalen
15 - 99 år
Holdet er for dig der gerne vil opleve en dynamisk yogatræni...
Rigtige mænd/coretræning (083)
Kl. 19:30 - 20:50
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
Grundtræning er enten holdet for dig som ønsker at supplere ...
Springhold 16+ (058)
Kl. 20:00 - 22:00
Flere tider
Springhallen
16 - 30 år
Springholdet 16+ er for unge og voksne, der har lyst til at ...
Vinyasa Yoga (Blid træningsfo (086)
Kl. 20:00 - 20:50
Flere tider
Tumlesalen
18 - 99 år
En blid og nærende yogaklasse, hvor du guides igennem rolige...
Torsdag
Motionsgymnastik (084)
Kl. 12:30 - 13:45
Flere tider
Motionssalen
39 - 99 år
MOTIONSGYMNASTIK er for damer. (Ønsker du at gå på et blande...
Rytmeboblerne (030)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Motionssalen
5 - 7 år
Rytmeboblerne er for piger i alderen 5-7 år som har lyst til...
Dans og rytme (033)
Kl. 16:00 - 16:50
Flere tider
Drengesalen
6 - 8 år
Er du en danseglad pige mellem 6 og 8 år, så er dette holdet...
Få pladser
TeamGym Aspirant piger (091)
Kl. 16:00 - 17:20
Flere tider
hal 4
9 - 10 år
Holdet for piger i alderen 9-10 år , der har lyst til at træ...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Gymnastiksalen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
Få pladser
GrandPrix pige 12-14 år- Team (037C)
Kl. 16:00 - 18:30
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Drengespring (050)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Motionssalen
4 - 7 år
Springgymnastik for drenge 5-7 år begyndere og let-øvede.Hvi...
Få pladser
Dans og rytme (034)
Kl. 17:00 - 17:50
Flere tider
Drengesalen
8 - 10 år
Er du en danseglad pige mellem 8 og 10 år, så er dette holde...
TeamGym Aspirant drenge 9-15år (094)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
hal 4
9 - 15 år
TeamGym Aspirant drenge 9-15 år træner 2 gange om ugen. Hold...
TeamGym Aspirant piger (092)
Kl. 17:30 - 19:00
Flere tider
hal 4
10 - 15 år
Spring-Rytme (TeamGym Aspirant) hold er holdet for piger fra...
Teendance (035)
Kl. 18:00 - 18:50
Flere tider
Drengesalen
10 - 15 år
Danse- og rytmeglade t(w)eens fra 10-15 år. Vi skal danse HI...
ZUMBA ® (082)
Kl. 18:10 - 19:10
Flere tider
Motionssalen
18 - 99 år
God musik, fed stemning, glæde, fedtforbrænding, muskeltræni...
Få pladser
Grand Prix Senior Team Octavia (039)
Kl. 18:30 - 21:30
Flere tider
Spejlsalen
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
Q30 Opvisningshold 30+, letøve (063)
Kl. 19:00 - 21:00
Flere tider
hal 4
30 - 99 år
Q30 Opvisningsholdet 30+ er et rytmisk opvisningshold for di...
Fredag
Idrætsgymnastik - Aspiranthold (057)
Kl. 16:00 - 18:00
Flere tider
hal 4
8 - 14 år
Kvindelig idrætsgymnastik (KIG-Konkurrence) er for piger, de...
Lørdag
TeamGym Aspirant piger (090)
Kl. 09:00 - 10:50
Flere tider
Motionssalen
6 - 8 år
Holdet for piger i alderen 6-8 år , der har lyst til at træn...
TeamGym Aspirant Drenge (090D)
Kl. 09:00 - 10:50
Flere tider
Motionssalen
6 - 8 år
Holdet for drenge i alderen 6-8 år , der har lyst til at træ...
forældre/voksen og barn (004)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
hal 4
2 - 3 år
Børnene er 2-3 år. OBS! Man skal tilmelde sit barn til hold ...
forældre/voksen og barn (004V)
Kl. 09:00 - 09:50
Flere tider
hal 4
20 - 99 år
Her skal du som voksen tillmelde dig, hvis du har et barn på...
forældre/voksen og barn (005)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
hal 4
3 - 5 år
Børnene er 3-5 år. OBS! Man skal tilmelde sit barn til hold ...
forældre/voksen og barn (005v)
Kl. 10:00 - 10:50
Flere tider
hal 4
20 - 99 år
Her tilmelder man sig som voksen, hvis man har et barn på ho...
forældre/voksen og barn (006)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
hal 4
3 - 5 år
Børnene er 3-5 år. OBS! Man skal tilmelde sit barn til hold ...
forældre/voksen og barn (006V)
Kl. 11:00 - 11:50
Flere tider
hal 4
18 - 99 år
Her skal du som voksen tillmelde dig, hvis du har et barn på...
Parkour (022)
Kl. 12:00 - 12:50
Flere tider
hal 4
6 - 8 år
Holdet er for piger og drenge fra 6-8 år. Parkour handler gr...
Søndag
Få pladser
GrandPrix Mini 8-10 år/ Ovia (037B)
Kl. 09:00 - 12:00
Flere tider
hal 4
8 - 10 år
Mini 8-10, årgang 2011-2012 // B Dette hold er vores tidl...
TeamGym - Micro (100)
Kl. 09:00 - 11:30
Flere tider
Springhallen
5 - 10 år
TeamGym (spring-rytmegymnastik) microhold for piger, som ger...
Ropeskipping-Konkurrence (017)
Kl. 11:00 - 13:30
Flere tider
Bybækhallen
8 - 16 år
Konkurrenceholdet er som udgangspunkt et udtaget hold, hvilk...
Få pladser
GrandPrix pige 12-14 år- Team (037C)
Kl. 11:00 - 14:30
Flere tider
hal 4
12 - 14 år
Team Enya er Farum Gymnastikforenings ny-oprykket pigerækkeh...
Ropeskipping Aspirant (016)
Kl. 11:00 - 12:00
Flere tider
Bybækhallen
8 - 16 år
Rope Skipping Aspirant er for dig, der har gået til sjipning...
TeamGym - Mini (103)
Kl. 11:30 - 14:00
Flere tider
Springhallen
10 - 13 år
TeamGym Minipige 1+2 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
TeamGym - Mini (104)
Kl. 11:30 - 14:00
Flere tider
Springhallen
9 - 13 år
TeamGym Minipige 3+4 (spring-rytmegymnastik) konkurrencehold...
TeamGym - Junior (107)
Kl. 14:00 - 16:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
Dette er et Juniorpige TeamGym (spring-rytmegymnastik) konku...
Få pladser
Grand Prix - Tweens Team Maliv (038)
Kl. 14:00 - 17:00
Flere tider
Spejlsalen
12 - 14 år
Tweens, årgang 2005-2008 // Team Maliva Team Maliva er Fa...
Få pladser
Grand Prix Senior Team Octavia (039)
Kl. 14:30 - 17:00
Flere tider
hal 4
14 - 16 år
Team Octavia er et Grand Prix- & AGG konkurrencehold, beståe...
TeamGym Mix (111)
Kl. 16:30 - 17:30
Flere tider
Springhallen
11 - 17 år
TeamGym Juniormix.
Få pladser
DGI Landsdelshold 17+ (061)
Kl. 18:00 - 20:00
Flere tider
Springhallen
17 - 30 år
DGI Aspirant 17+ er et udtaget springhold, hvor du skal have...

I Farum Gymnastikforening har vi kvalitet i børnegymnastikken

Læs mere om indmeldelse

Kalender